פוזיטיב חיפה לייב – חודש של הופעות דיגיטליות

כבר כתבנו רבות על פוזיטיב, פרוייקט הבת שלנו ושל היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה, אשר מפיק אירועי תרבות מוזיקליים רב-תרבותיים שמהווים כבר 8 שנים מקום מפגש מקרב, מכיל וקליל לבני תרבויות שונות ומצליחים ליצור שותפות יהודית-ערבית מתוך אהבה למוזיקה, לאומנות ולחיים.

עקב הקורונה אירועים שעמלו עליהם צוותי פוזיטיב נמנעו מלהתקיים, אך מעז יצא מתוק ובעקבות התושייה של הצוות, של הסטודנטים והמוזיקאים זכינו לחודש שלם של הופעות דיגיטליות בלייב, עם אמנים מוכשרים ומוזיקאיות פנומנליות, שמשודרות בכל ימי החמישי של מאי ב-21:00 (אחרי האיפטאר).

למקרה שפספסתן, או שתרצו לשמוע שוב, הבאנו לכם את שתי ההופעות שכבר התקיימו לצפייה כאן.

Agada

‘Agada’ הוא סיפור מוזיקלי שמתחיל במפגש של שני צלילים זה עם זה וממשיך ומתפתח דרך תורכיה, הודו וארצות ערב אל עבר הלא נודע.
שני המוזיקאים חוקרים את עולם הצלילים ומסורות המזרח זה שנים רבות ויחד הם יוצרים צבע חדש ועדין שנקרא Agada – יצירות מקוריות היוצרות מפגש אינטימי בין עולמות ההרמוניה השונים, למזרח הרחוק והקרוב.

אריאל ברלי- לאבטה, גיטרות
לילי-אן בצלאל- נאיי תורכי, ערבי ובנסורי (חליל הודי)

פורסם על ידי ‏‎Positive Haifa‎‏ ב- יום חמישי, 7 במאי 2020

הדואט של עופר מזרחי ומאיו שבירו

הדואט האורינטאלי של הצ’לנית מאיו שבירו והמוזיקאי עופר מזרחי הוא יצירה מקורית שנכתבה והולחנה על ידי עופר, והיא חוקרת את הממדים שבהם מוזיקת ג’אז, מוזיקה מערבית, טורקית והודית נפגשות לשיח עדין. המוזיקה שלהם מדגישה הן ווירטואוזיות והן רוחניות, אשר מאפשרת לנרטיבים בין-תרבותיים להתפרץ ממנה.

פורסם על ידי ‏‎Positive Haifa‎‏ ב- יום חמישי, 14 במאי 2020
הדואט של עופר מזרחי ומאיו שבירו

אל תפספסו את ההופעה הקרובה של עידו סגל ורם הדר שתקרה ביום חמישי הקרוב, ה-21.05 בשעה 21:00.

עידו סגל – הנסה וינה ורבאב אפגני
מהנגנים המובילים בארץ ובעולם על ההנסה וינה – כלי מיתר חדש יחסית המשלב בין גיטרת סלייד לסיטאר.
החל ללמוד מוזיקה הודית בשנת 2001, בורנאסי עם גובינדה גוסוואמי ומאוחר יותר המשיך את לימודיו עם אוסטאד סוג’האת קהאן, אחד מגדולי נגני הסיטאר בעולם.
סגנון הנגינה של עידו מתאפיין בהרבה רגישות לצד יכולת טכנית וירטואוזית. הוא שייך לאסכולת ה״גאייאקי אנג״ המחקה את הקול האנושי דרך כלי המיתר.

רם הדר – נגן טבלה וכלי הקשה, ומורה לטבלה ולקצב הודי.
רם לומד טבלה משנת 1996. למד שנים רבות תחת המאסטר המנוח שאנקר גוש מכלכתא, וגם כיום ממשיך ללמוד ולהעשיר את הידע, עם מורה צעיר מאותה השושלת – סובהג’יט ברהמצ’רי. כבר שנים רבות מנגן ומקליט עם זמרים ומוזיקאים מהארץ ומחו”ל, במגוון סגנונות.

לחצו כאן להרשמה לתזכורת.

בשבוע הבא תערך ההופעה האחרונה בסדרה, של הצמד הייא זעאתרה וקיוורק אסטפאניאן

הייא היא זמרת ומשוררת פלסטינית ואדריכלית. היא נולדה וגדלה בנצרת והיום גרה בחיפה. בשיריה הייא חוקרת ומאתגרת את גבולות השיח החברתי, הפוליטי והמגדרי. הייא וקיוורק מופיעים ויוצרים יחד מוזיקה מאז 2016, ומאז חוקרות את המרחב בו השפה הערבים, המקצבים האתניים וצליל היקום נפגשים.
הייא זעאתרה – שירה וגיטרה
קיוורק אסטפאניאן – תיפוף ושירה

לחץ כאן לאיוונט בפייסבוק

אנחנו הכי גאות בעולם בצוות של פוזיטיב וכבר לא יכולות לחכות להופעות הבאות!


מיזם ‘פוזיטיב’ בהפקת התכנית למנהיגות קהילתית יהודית-ערבית באוניברסיטת חיפה ובתמיכת קרן לוי לאסן.
אירועי קהילת מבט בתמיכת שגרירות ארה”ב בישראל.

סגירת תפריט

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

יש לכם שאלה?