מיזמים קהילתיים רב-תרבותיים

אנו במבט מאמינים כי שינוי חברתי דורש יותר מדיבורים בלבד. לכן, כל סדנה תהליכית כוללת גם עשייה משותפת, המהווה עבור הקבוצות הזדמנות לעבוד ביחד וליצור פרויקטים קהילתיים חדשים, אשר הופכים את המגוון התרבותי למקור של עשייה, יצירה ולמידה משותפת.

שלושה מיזמים תרבותיים וקהילתיים לדוגמה:

פוזיטיב

הופעות ביתיות – אירועי מוסיקה ותרבות רב-לשוניים בחיפה, בהפקת סטודנטים מתכנית המנהיגות קהילתית יהודית-ערבית. אירועי פוזיטיב נערכים בבתי מגורים בשכונות המעורבות של חיפה. ההופעות כוללות הרכבים מקומיים של יהודים וערבים, ובכך מספקות הזדמנות מיוחדת במינה לחוויה תרבותית משותפת ובילוי משותף, מעבר לקווי ההפרדה התרבותיים המקובלים.

אירועים רב-תרבותיים בקמפוס

בשלב הסיום של הסדנאות התהליכיות, המשתתפים מפיקים ומובילים אירועי תרבות פתוחים לכלל הסטודנטים בקמפוס, במטרה להרחיב את מעגל השיח הבין-תרבותי ולבטא את האמירה המשותפת של הקבוצה במרחב הציבורי. האירועים, הכוללים הופעות מוזיקליות, סדנאות יצירה, מעגלי שיח ועוד, מנכיחים את התרבויות והשונות הקיימות בקרב הסטודנטים. בעבודה המשותפת עם סטודנטים בני דתות, עדות ושפות שונות, המשתתפים מיישמים את הכלים אשר למדו בתכנית ומזמינים סטודנטים נוספים לחוויה וללמידה משותפת.

האקדמיה לשלום

פרויקט ייחודי בנווה המדבר מואה, עבור סטודנטים בוגרי תכניות מבט. בשני קמפוסים של שלושה ימים כל אחד, הסטודנטים של מבט חיים ולומדים ביחד, ומפתחים פרויקטים קהילתיים חדשים שהם יובילו בעצמם.

למידע נוסף על מיזמים רב-תרבותיים בקהילה

סגירת תפריט

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

יש לכם שאלה?