עדכונים מהשטח

שוף אל נוף – (ראשון לעונה) כפר ע'ג'אר

עגאר-אנדרטה-שוף-אל-נוף
לפי המפה היינו היום בלבנון. לפי ההסברים היינו במובלעת סורית שלא הייתה מעולם חלק מלבנון" כבר שנתיים לפחות שריאד חט'יב מנסה לתאם לנו סיור בכפר שלו, אבל עד לפני חודש הצלחנו להגיע רק עד המחסום בכניסה לכפר. נהלי התיאום והכניסה לע'ג'אר השתנו כל הזמן, ורק לאחרונה ממש נפתח מחדש הכפר למבקרים ללא מגבלה, ואנחנו מיהרנו לנצל את ההזדמנות ולארגן את הסיור הראשון לעונה זו של סיורי שוף אל נוף למקום המיוחד הזה.
קרא עוד >>

סדנת אמנים – SpokenWord

SpokenWord Workshop with Mahogany Jones
'מהוגני ג'ונס' מארה"ב והרכב 'בית סיסטם עאלי' בסדנת אמן אורח ספוקן-וורד על היפ הופ וראפ ככלי חינוכי לנשות ואנשי חינוך ערבים ויהודים בחברה רב תרבותית.
קרא עוד >>

שנה טובה ומבורכת ממבט

מבט שנה טובה 2022
השנה החולפת היתה גדושה ומרתקת, גם עבורנו במבט. בשנת תשפ"ב המסתיימת עלינו לטובה. חזרנו בשעה טובה לפעילות מלאה במפגשים פיזיים פנים אל פנים, שבנו לפעול בהיקף מלא בתכניות המפגש והדיאלוג, והרחבנו מאוד את הפעילות בקהילת השיח הבין תרבותי של מבט. למעשה, אנו מסכמים שנת שיא בהיקף ובמגוון הפעילות – השנה הובלנו 25 קבוצות דיאלוג תהליכיות בשותפויות וסוגים שונים, ב-9 קמפוסים ברחבי הארץ, וקיימנו קרוב ל-30 אירועים קהילתיים ב-5 מיזמים מרכזיים.
קרא עוד >>

משלחת בוגרים חיפה – המבורג 2022

משלחת בוגרים חיפה המבורג 2022
11 סטודנטים ערבים ויהודים, יצאנו למשלחת בגרמניה לפגוש 11 גרמנים עם שורשים בגרמניה, טורקיה, אפגניסטן, טוגו, ועוד.. אולי זה נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל זה קרה במציאות הקיץ. זוהי משלחת הבוגרים הראשונה שאנחנו מוציאים אחרי הקורונה – קבוצה של בוגרי תוכניות מבט שמצטרפים לנבחרת הזו על מנת להמשיך וללמוד על אתגרי הרב-תרבותיות - לפגוש תרבויות שונות ולדון בנושאים של רב תרבותיות, זהויות, הגירה ופליטים, מתוך המפגש עם האתגרים הבין תרבותיים בגרמניה ובארץ, ובד בבד לאפשר לסטודנטים מקום לדיאלוג ושיח סביב הקונפליקטים והסכסוך.
קרא עוד >>

מסע חיבורים במדבר קהילת מבט

מסע קבוצתי במדבר קהילת מבט
בסופשבוע חם של סוף חודש מאי יצאנו להרפתקה חדשה - מסע חיבורים במדבר של קהילת מבט. מסע טבע משותף לסקרנים האוהבים לצעוד בשבילים ולגלות את היופי של הטבע, בשילוב פעילויות של היכרות אישית וגיבוש קבוצתי באמצעות החיבור לטבע. מבחינתנו זה היה גם ניסיון ראשון במודל חדש, מיוחד ומאתגר של פעילות רב תרבותית משותפת. יצאנו להרפתקה עם קבוצה של כ-15 חברים – בוגרי תוכניות וחברים ותיקים בקהילת מבט, ביחד עם מצטרפים חדשים שהתלהבו מן האפשרות להצטרף למסע בקבוצה המשותפת.
קרא עוד >>

מבט בין תרבותי – סיכום שנתי 2021

מבט בין תרבותי סיכום 2021
שנת 2021 הייתה שנה מיוחדת ומאתגרת גם עבורנו במבט, והמאפיינים המרכזיים שלה היו השילוב, המעבר והחזרה מן הווירטואלי לפיזי (בתקווה שלא נחזור שוב לווירטואלי) בסיכום השנתי נשמח לשתף אתכם בקצרה בעשייה שלנו לאורך השנה, באירועים ובאתגרים המרכזיים, וקצת מחשבות לעתיד.
קרא עוד >>

ניוזלטר פסח אפריל 2022

ניוזלטר פסח אפריל תמונה ראשית
בעיצומם של ימים עמוסים וטעונים. בעונת המעבר הנוכחית מתערבבים החורף והאביב עם החגים והמועדים של כל הדתות, ועם החשש להסלמה חברתית וביטחונית. התשובה שלנו במבט לתקופות המתיחות היא כמו תמיד להמשיך בדרך ובעשייה.
קרא עוד >>

שוף אל נוף – סיור באל ע'אבסייה

סיור שוף אל נוף שיח רב תרבותי
במסגרת תוכנית הסיורים של 'שוף אל נוף' יצאנו לסיור במערב הגליל – מאתר שיירת יחיעם לכפר הנטוש אל ע'אבסייה, מרחב מעניין ומאתגר לסיור משותף של יהודים וערבים, וללמידה משותפת.
קרא עוד >>

מבט במפרשים – הפלגה רב תרבותית

הפלגה_רב_תרבותית
עמותת מבט בספינת מפרשים ברוח ארז פלקסר מסע ימי ראשון וסופר מרגש בשותפות עם "מפרשים הספינה החברתית" 10 משתתפים – בוגרי תוכניות, סטודנטים וחברי קהילת מבט, 5 יהודים ו-5 ערבים, 5 גברים ו-5 נשים, מופלאים…
קרא עוד >>

Multicultural Community Leadership Training

התוכנית הכשרת מובילי קהילה - מבט 2022
הכשרת מובילי קהילה רב תרבותית Multi-cultural Community Leadership Training קהילת מבט פועלת לפיתוח שיח קהילתי בין תרבותי, המזמן אפשרויות למפגשים ושיח בין משתתפים וחברים ערבים ויהודים, סטודנטים ובוגרי תכניות הדיאלוג של מבט. במסגרת הקהילה פועלים…
קרא עוד >>

spoken word workshop

סדנת 'ספוקן וורד' – היפ הופ וראפ ככלי חינוכי בחברה רב תרבותית מיזם פוזיטיב וקהילת מבט מתרגשים לארח סדנא מיוחדת של אמני הספוקן וורד וההיפ הופ – מהוגני ג'ונס Mahogany Jones מארה"ב ובית סיסטם עאלי…
קרא עוד >>

מי אנחנו

עמותת מבט – מודעות בחברה תרבותית – מפתחת הזדמנויות מפגש וזירות פעולה נוספות. המתודולוגיה של מבט מבוססת על מודלים מחקריים וניסיון מצטבר, וניתנים להתאמה וליישום במקומות עבודה, ארגוני בריאות, קבוצות ספורט וגופים נוספים שבהם נפגשות אוכלוסיות מגוונות.

מבט בפייסבוק

סגירת תפריט

עיצוב ופיתוח: קבוצת מינוף

Made by: Minuf Digital

יש לכם שאלה?