תלמידים מבקרים באוניבסיטה - פרוייקט סיום בקבוצת מנהיגות קהילתית חיפה

שייך לפרוייקט: 

פרויקט הסיום הקהילתי של תכנית 'מנהיגות קהילתית יהודית-ערבית' בחיפה הוא כבר סוג של מסורת, המתקיימת מזה שלש שנים. הסטודנטים בתכנית מתנדבים במרכזים קהילתיים בשכונות המעורבות השונות בעיר, ובשנים הקוד מות התארחו הפרויקטים במרכזים – בשנה שעברה בהקמת הגינה הקהילתית בשכונת עין הים, ולפני כן בעשייה ויצירה בשכונת חליסה. השנה הוחלט כי האוניברסיטה עצמה תארח את הפרויקט – הזדמנות להזמין את המשתתפים מן המרכזים להציג את פעילותם  בקמפוס, לבקר ולהתארח במקום.

לפרויקט שנערך לקראת סיום הסמסטר השני תשע"ג הגיעו למעלה ממאה תלמידים, ממתנ"ס חליסה, מרכז קלור בעין הים ומרכז בית החסד. עבור רוב הילדים זו היתה הזדמנות ייחודית להגיע לאוניברסיטה, לראות מאיפה מגיעים הסטודנטים המתנדבים הנפגשים איתם במהלך השנה, לשמוע מהם מה הם לומדים ואיך לומדים באוניברסיטה, ולראות במו עיניהם את המקום והאווירה. הפעילות כללה ניסויים ושעשועי מדע, סיור באוניברסיטה בעקבות כתב חידה, ופעילות יצירה משותפת.

"הילדים שאנחנו עובדים איתם הגיעו בפעם הראשונה לאוניברסיטה, ובשבילם לראות מקרוב את מגדל אשכול הנראה מכל רחבי העיר, לעלות ולראות איך נראית העיר, השכונה ובית הספר שלהם ממרומי הכרמל, להיכנס לספריה ובכלל להתרוצץ במסדרונות – זוהי יצירה של תמונת עתיד שלא היתה חלק טבעי מן התפיסה שלהם עד היום"

לקראת הפרויקט הכין כל מרכז דוכן וכרזות המציגות את הפעילות המתקיימת בשכונה, אותה הציגו באוניברסיטה, לחשיפה נוספת של פעילות הפרויקט בקמפוס. כל קבוצה הכינה גם ציור משותף, אותו הגדילו הסטודנטים לבדי ענק, שנצבעו ע"י הילדים בפעילות היצירה ושימשו תפאורה צבעונית לטקס הסיום המשותף.

לאלבום עם תמונות נוספות מהפרוייקט
 
 כתב: ליאור שורר
 

שתף