ראיון עם נסרין מורכוס, מנהלת שלוחת חליסה של מתנ"ס נוה יוסף

שייך לפרוייקט: 

ליחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה פרויקטים רבים. בפרוייקט מנהיגות קהילתית, שבו שותפה עמותת מבט, 35 סטודנטים מהאוניברסיטה פועלים 4 שעות שבועיות בתמורה למילגה. הסטודנטים - יהודים וערבים - פועלים בשכונות מעורבות בחיפה, המאכלסות יהודים וערבים. 13 מבין הסטודנטים מהאוניברסיטה מגיעים מידי שבוע למתנ"ס בשכונת חליסה ומפעילים תוכניות חינוכיות. את ההכשרה שלהם מקבלים הסטודנטים באמצעות עמותת מבט, בהנחיית ליאור שורר ויוסף עבד אל גאפר.
 
איך זה לעבוד עם סטודנטים?
נסרין אומרת שזה לטוב לשני הצדדים, השכונה מקבלת פעולות איכותיות, ולנסרין חשוב שתושבי השכונה יראו את הסטודנטים בגובה העיניים, שיראו סטודנטים שהגיעו מתוך הוויה תרבותית דומה לשלהם ויוכלו להגיד: "הי גם אני רוצה, גם אני יכול." לסטודנטים מצידם יש הזדמנות להתנסות, לקבל ליווי והכשרה. "הלוואי עלי כשאני הייתי סטודנטית שהיו לי את ההזדמנויות האלה שיש לסטודנטים היום".
 
במה עוסקים הסטודנטים?
נסרין נותנת כמה דוגמאות: יש סטודנטים שפעילים במועדונית ומסייעים לילדים להכין שיעורי בית, סטודנטית אחרת פתחה חוג לבנות לאנגלית, סטודנטים עוזרים למורים שמלמדים מתמטיקה ואנגלית, יש סטודנטית שפתחה חוג של משחקים בחוץ משולבים בשיחה על התובנות שעולות מהמשחק. ויש גם סטודנטים שעוזרים לתלמידים אתיופים וסטודנט שסייע לצעירים שהיו בקורס להשלמת השכלה.

בוב ספוג בחליסה - פרוייקט של סטודנטים מקבוצות מבט בשכונה

תגיות:

שתף