הריאליטי פוגש את המציאות - חידוש פעילות במכללת עמק יזרעאל

שייך לפרוייקט: 

בתמונה: סטודנטים של קבוצת מבט עמק יזרעאל במפגש סיום בביתה של חברת הקבוצה, בעילוט.

גם בעמק יזרעאל לא מפחדים לדבר. בעזרת שותפינו הכוללים את  יחידה למעורבות חברתית, אגודת הסטודנטים, והרחבת נגישות להשכלה גבוהה - קידום סטודנטים ערבים, חידשנו את פעילות מבט במכללת עמק יזרעאל אחרי הפסקה של שנה.

הקיץ האחרון ואירועי "צוק איתן" יצרו אוירה מתוחה בקמפוס, שהקשתה על גיוס סטודנטים חדשים לתוכנית. אף על פי כן ולמרבה השמחה, התגבשה קבוצה מעורבת של 15 סטודנטים ערבים ויהודים מחוגים שונים בקמפוס, שנפגשו במהלך השנה לסדרת מפגשים תהליכיים ואף זכו במילגה על השתתפותם בקורס. הסטודנטים הונחו על ידי המנחה ניצן פוגרונד, חבר חדש בצוות עמותת מבט. ניצן משתף: "התוכנית  של מבט מאפשרת  לחשוף ולהחשף ועבורי זו חוויה מטלטלת...אחרי שלב של היכרות מעמיקה לאט לאט מתחילים להציף את הקונפליקט".


 
לצד הנגיעה בקונפליקטים ומתחים, הסטודנטים בילו זה עם זה ועל רקע חוויות משותפות כגון טיולים ומשחקים הם יצרו קשרים משמעותיים ושיתופי פעולה. פרויקט הסיום של הקבוצה כלל טיול ומשחק משימות ברחבי העיר חיפה, בהשראת תוכנית הריאליטי הטלויזיונית "המירוץ למיליון". צמדים של סטודנטים ערבים ויהודי נעו מנקודה לנקודה מהעיר התחתית ודרך ואדי ניסנאס, כאשר הם צריכים לבצע משימות הדורשות שיתוף פעולה.
אנחנו מצפים להמשך והתרחבות הפעילות בקמפוס בעמק יזרעאל בשנה הבאה.
 
 
 
פרסום למשחק "המרוץ למיליון" בואדי ניסנאס

כתבה: רחל גוטליב
צילם: ניצן פוגרונד

שתף