בונים את הסיום - קבוצת המעונות במכללת עמק יזרעאל

שייך לפרוייקט: 
פרוייקט סיום של קבוצת המעונות במכללת עמק יזרעאל - בניית פינת ישיבה אקולוגית

שוחחתי עם מילי רומי מנחת קבוצת המעונות במכללה

מה פתאום אתם מסיימים כשהסמסטר עוד בעיצומו?
מילי מסבירה שאירועי סיום הם לא ממש הסיום האירוע הוא חלק מהתהליך הקבוצתי, הכולל עבודה בקבוצה: הבנייה של פינה ירוקה היא חלק מפרויקט פאזל ומתוכנית הלימודים. לאורך כל השנה לומדים המשתתפים בקורס על ההרכב התרבותי בחברה הישראלית על ידי שימוש בדיאלוג בין ורב תרבותי, אנו לומדים על מורכבות הזהות האישית זהות המורכבת מכמה תרבויות וכחלק מחברה רב תרבותית. פיתוח השיח הרב תרבותי והרחבתו הוא חלק משמעותי בקורס. פרויקט הסיום הוא חלק מהתוכנית מטרתו ליישם את הכלים שרכשו בקורס לחיים המשותפים במכללה. אחרי סיום הפרויקט, בכל הקבוצות, מתבצעת למידה מן הפרויקט כמקרה מבחן לעשייה רב תרבותית בפועל, וגם כמובן סיכום של התכנית ושל התהליך הקבוצתי.

הקבוצה שמה לעצמה מטרה בפרוייקט הזה - לעשות, ולשלב בעשייה גם סטודנטים שאינם שותפים בקבוצה. הפרויקט הנבחר: יצירת פינה ירוקה לקומזיץ ולמנגל/על האש, בחצר המעונות, הפינה נבנתה בבניה אקולוגית. הרעיון היה ליצור מקום שיוכל לאפשר מפגש ולהרחיב את השיח, וחשוב לא פחות: הרחבת מעגל השותפים. כלומר עוד סטודנטים מהמעונות שיצטרפו לעשיה. למרות שכל התהליך היה רצוף בבלת"מים, ולבסוף נקבע יום שישי, שהוא בדרך-כלל יום לא מתאים לסטודנטים (הם בדרך הביתה), היתה הצלחה - הגיעו סטודנטים מהקבוצה ומחוצה לה ממגוון תרבויות ולאומים.

"זה פשוט צורך של הסטודנטים, שיהיה מקום מפגש ומקום למנגל" מסבירה מילי. והצורך הזה עלה גם מהנהלת המעונות. "השלב הראשון של הבניה הסתיים, השלב הבא הוא ציור על הספסלים והפעם נעשה זאת לא ביום שישי כדי שעוד סטודנטים יבואו."

פרויקט נוסף של עשיה הוא: סטודנט שף
ביום שני 27.5 בשיתוף עם ועדת התרבות של המעונות התקיים ארוע "סטודנט שף", בו נפתחו 10 עד 15 פינות בישול , והתוצר הסופי - ספר מתכונים בו יועלו הסיפורים מהבית על המאכל הייחודי. מפגש סביב אוכל מאתגר אמירות כמו חומוס ציפס סלט, או "אתם מכירים אותנו רק סביב האוכל." מילי מספרת שבמפגשים הקבוצתיים עולה הדיון סביב האוכל גם בהיבטים אחרים, למשל הצמחונות אל מול אוכלי הבשר, היכן יושב המוסר? מה מאפשר לצמחונים להיות בבחירה בצמחונות ועל אילו פערים תרבותיים הוא יושב? האם חברה צמחונית היא חברה יותר מוסרית? כמו-כן התקיים דיון על כשרות והמניעים וההיגיון בתכתיבי הכשרות, ואיך מתייחסים לכשרות באירוע שסובב סביב אוכל?

בארוע סטודנט שף הוחלט שכל אחד יבשל כפי שמתאים לו. מילי טוענת שהאוכל הוא טריגר לדיון, ואם מדברים על האוכל מתוך מודעות של תהליך המפגש אז האוכל הופך לחלק יותר מאתגר בשיח- ניתן גם דרך האוכל להשיל את הקליפות ולהעלות שאלות מאתגרות על אופן הקשר וההתקשרות שלנו. אנו מגדירים את המושג נוחות ויציאה מאזורי הנוחות בשיח הרב תרבותי, האוכל יכול לקחת אותנו גם לשיח פחות נוח כולל השאלה מדוע כל כך נוח לנו להיפגש סביב האוכל.

לצפייה בסרטון - פרוייקט הבנייה וארוע סטודנט שף

בהצלחה ובתאבון!

כתבה: חדוה ליבנת

תגיות:

שתף