המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן

פרוייקט מן העבר

עמותת מבט פועלת במכללת כנרת החל משנה"ל תשס"ט. משתתפי התכנית זוכים  לאקרדיטציה של 2 נ"ז אקדמיות עבור השתתפות בתוכנית מעורבות חברתית. שיתוף הפעולה עם המכללה הצטיין בראיה אסטרטגית משותפת, במטרה להרחיב את מספר המשתתפים, לבצע פרויקטים משמעותיים בקמפוס ובקהילה, ולהשפיע על השיח הבין-תרבותי בקמפוס.

עד כה פעלו במכללה 7 קבוצות, בהשתתפות של כ-100 סטודנטים -
בשנה"ל תשס"ט פעלה קבוצה של 10 סטודנטים מקבלי מלגות, מטעם היחידה למעורבות חברתית במכללה, במסגרת תכניות הפיילוט של מבט.

בשנה"ל תש"ע פעלו במכללה שתי קבוצות סטודנטים, אשר זכו לראשונה באקרדיטציה של נקודות זכות עבור השתתפותם בתכנית מעורבות חברתית. כמו כן, לראשונה שולבו סטודנטים בוגרי התכנית כמנחי עזר, בדרך לשילובם כמנחי התכנית בעתיד. פרויקט הסיום המשותף של הקבוצות אשר כלל הופעה משותפת של אהוד בנאי, ג'ורג' סמעאן וסאלם דרויש, היכה גלים בקמפוס, עורר דיון בין-תרבותי ער, ותרם לגיוס של סטודנטים רבים נוספים להמשך הפעילות.

בשנת הלימודים תשע"א פעלו שלוש קבוצות מעורבות, ובהמשך, לבקשתם של סטודנטים דתיים במכללה, נפתחה גם קבוצה רביעית – פורום דיאלוג דתי-חילוני, המתמקד במפגש בין סטודנטים יהודים דתיים וחילוניים במכללה.
בשנה"ל תשע"ד אנו חוזרים לפעול במכללה, בשילוב הפרויקט להרחבת הנגישות להשכלה גבוהה של הות"ת. מתוכננות שתי קבוצות פעילות בקמפוס, אשר ישלבו עשייה חברתית והפקה של אירועי תרבות לכלל הסטודנטים במכללה.

 Academic College Kinneret in the Jordan Valley - About the project

מנחים בפרוייקט: 

פול מוריס

תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת מנצ'סטר. נסיון של20 שנה בניהול, הפקה והנחיה של קורסים וסדנאות בנושאים חברתיים וחינוכיים בדגש על למידת חוויתית, פיתוח מנהיגות, עבודת צוות וארגון.

לצפיה בקבוצות יש לבצע כניסה למערכת

שתף